Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bratři Vrajové na MČR mládeže

26. 3. 2018

Ve dnech 10. - 17. března se odehrálo letošní MČR mládeže s účastí početné výpravy ze Zlínského kraje. V ní nechyběli ani bratři Vrajové. Mladší Ondra si zahrál v nejstarší kategorii H16, Karel zkoušel štěstí v doprovodném FIDE Openu. Trenérsky naše borce i další členy výpravy zajišťoval zlínský Rosťa Svoboda.

Ondra nepatřil mezi favority, byl nasazený až 20. z celkových 24 účastníků chlapecké kategorie H16. Mohl tak ze zadních pozic příjemně překvapit. Rozjezd turnaje byl náročný. Z prvních tří kol se silnými soupeři vydoloval Ondra pouze remízu s Martinem Nehybou. Pak ovšem zabral a od poloviny turnaje kosil jednoho soupeře za druhým. Největším skalpem je bezpochyby výhra v předposledním kole s Ondřejem Švandou (2057). V posledním kole pak podlehl silnému Ludvíkovi (2115). Celkově povedený výkon na úrovni 1959, 50 % bodů a posun na 15. místo v silné konkurenci! Potěší i zisk 48 bodů do FIDE ratingu.

Karel byl ve FIDE Openu nasazený jako 16. z 34 účastníků a i on zaznamenal pěkný výsledek. V turnaji třikrát zvítězil a pouze jedinkrát prohrál. Slabší či srovnatelné soupeře porazil, silnější soupeře odremizoval. Nejcennější je určitě remíza s WGM Olgou Sikorovou, bývalou reprezantantkou, která má letos v soutěžích družstev skvělé výsledky Škoda, že Karel škobrtnul s nejslabší soupeřkou. To však nic nemění na tom, že si zaslouží velkou pochvalu za konečné 8. místo. S výkonem 2019, 5,5 body a ziskem téměř 50 bodů do ratingu byl určitě nadmíru spokojen. (hm)

Výsledky H16 na chess-results: ZDE

Výsledky FIDE Open na chess-results: ZDE

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář