Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finále v Brumově ovládli Hošťálovští! (aktualizace-výsledky)

11. 5. 2014

V sobotu 10. května 2014 se odehrával v Brumově Bylnici, již tradiční turnaj O pohár kněží Mariánů. Naše výprava byla tentokrát velmi velká! Jelo celkem pět aut.  Začátek turnaje se sice zpozdil téměř o půl hodiny, ale na kvalitě hry se tento zádrhel nepodepsal. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií a to starší (do 18let) a mladší (do 13 let). Ve starší kategorii jsme měli hned pětici hráčů. Prvním nasazeným byl Ondra Vraj, který po velmi těžkých bojích (1 prohra (Trčálek D.) a 1 remis (Bednařík)), získal krásných 5,5 bodu a obsadil celkové druhé místo, což zajišťovalo účast ve finále na hradě. Druhým nasazeným byl Josef Bednařík, který v celkovém součtu po dvou remízách (1/2 Vraj O., 1/2 Skalka J.) a tedy zisku 6 bodů získal prvenství v základní časti a jako vítěz si mohl vybírat barvu do finále. Po krátkém rozmýšlení si vybral černé figury s heslem ,,Černé věrné!''  Ve starší kategorii bojoval dále také Kája Vraj. Kájovi se turnaj nejlépe zrovna nevyvedl, získal sice hezké čtyři body, ale tato suma stačila pouze na 13. příčku. Po dlouhé době si turnaj zahrál také Karel Kachtík. Karel získal 3,5 bodu a tento zlatý střed stačil na 22. místo. Posledním naším účastníkem v této kategorii byl Jakub Husička. Kuba šel těsně pod 50% a získal tedy 3 body, což určovalo 27. místo. V mladší kategorii jsme našich mladých měli poměrně více! Nejlépe se vedlo Tomášu Galdovi. Tomáš získal pěkných 5 bodů a to ho vyneslo na 6. místo! Hned v závěsu skončil oddílový kolega Jáchym Karlík, Jáchym získal také 5 bodů a obsadil 7. místo. Jan Sušeň uhrál 4,5 bodu a obsadil  11. místo. Dalším naším hráčem byl Vojtěch Valůšek. Vojta neměl svůj den a získal jen 3. body, což je na hráče jeho kvalit určitě málo. Obsadil nakonec 24. místo. Příjemným překvapením byl Kryštof Hynek. Kryštof získal 3. body a 27. místo. Naší jedinou zástupkyní byla Tereza Jakubíková, která získala 2,5 bodu a 31. místo. Dále hrál ještě Tomáš Václavík, který získal taktéž 2,5 bodu a 33. místo. Posledním naším zástupcem byl Antonín Blažek, jenž obsadil 37. místo se 2. body.

Každý účastník si z turnaje odnesl upomínkový předmět v podobě keramické věžičky. Do cca. 20. místa dostal k věžičce každý ještě cenu. Po celý den bylo zajištěno občerstvení v podobě zákusků, každý dostal párky a také pití.

Odpoledne čekalo na první dva finále na hradě s živými figurkami. Po předání všech instrukcí, mohlo začít finále. Partie se dlouho přelévala a měla spíše remízový charakter, což stačilo černému. Avšak poté se pozice otevřela. Po více, jak hodinové bitvě, černý vymýšlí léčku v podobě nalákání útočného Ondry Vraje na zisk věže a dokonce obsazení osmé řady a vyhnání černého krále z krytu pěšců. Černý však tuto léčku nachystal s úmyslem dát věčňák na f2. Bílý si této čtyřtahové léčky všiml, avšak se s tím nedalo již nic dělat. Bílý se snažil této remíze ještě zabránit, avšak černý získal figuru. Poté však vzniká velmi zajímavá pozice, kde se bílý snaží pozici alespoň zremizovat věčným šachem, což se mu daří. Celkovým vítězem se tedy stává Josef Bednařík hájící černé figury. Nesmí se však zapomenou pochválit Ondru, jelikož jeho výkon byl na jeho roky dost solidní a nechal za sebou mnohem starší soupeře.

Odkaz na výsledky:

skupina A (starší): ZDE

skupina B (mladší): ZDE

J.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poklona

(Radek Zádrapa, 15. 5. 2014 14:37)

Dřív bylo na dobytí hradu třeba armádu, letos na to stačili dva kluci z Hošťálkové...:-)

Super

(Vrajová , 11. 5. 2014 20:29)

Vyšlo nám krásné počasí a bylo vidět krásné partie, že Pepo? :-)

Re: Super

(Pepa Bednařík, 11. 5. 2014 21:11)

Ano, máš pravdu, bylo vidět krásné partie, až na nějaké vyjímky! :D