Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistroství Moravy a Slezka 2012

30. 10. 2012

O podzimních prázdninách se uskutečnilo Mistroství Moravy a Slezka do 16 let. Turnaj se konal stejně jako minulý rok v příjemném horském prostředí Jeseníků ve vesničce Kouty nad Desnou a že jsme opravdu na horách nám ukazovalo i počasí první dva dny krásně a potom vánice a zima!! Náš oddíl vyslal 6 člennou výpravu. O dozor a pohodlnou cestu se starali František Veselský a Lenka Vrajová. Turnaj se odehrával v tempu 1:30 + 30 sekund na tah. V naší výpravě byli: Karlík Jáchym - H10, Březina Adam - Vraj Karel - Vraj Ondra - H12, Kuba Krejča - H16, Bednařík Josef - Open. Dále jsme chtěli vzít Kubu Gálíka a Honzu Sušňa, ale ti na poslední chvíli onemocněli. Pozici trenéra jsem zastával já a pan Veselský.

V nejmladší kategorii jsme měli mít dva naše hráče Jáchyma Karlíka a Honzu Sušňě, který na poslední chvíli účast odřekl. Jáchym Karlík hrál svůj první, tak velký turnaj. Jeho výkon byl střídavý, některé partie byly hotové doslova než jsem se otočil. Celkově Jáchym splnil očekávání a skončil na  38 místě.

V kategorii H12 jsme měli 3 naše zkušené hráče. Adam Březina podal né zrovna nejlepší výkon jeho partie byly sice bojovné, ale soupeři ho přehrávali ve střední hře. Jedna partie byla, ale vyjímečná, stihl ji totiž odehrát s časem 1:41, takže o 6 minut víc, ale tým by se neměl moc chlubit. Skončil 22. Druhý náš zástupce Karel Vraj udělal nejlepší výsledek. Jako jediný vybojoval postup. Skončil na perfektním 7. místě. Jeho výkon byl docela stabilní. Partie byly bojovné, už to nebyly rychlovky jako na předchozích turnajích. Třetí zástupce v této kategorii byl jeho mladší brácha Ondra, byl nasazen na 8. místě. Toto nasazení si neudržel. Jeho partie byly něco jako blicky. Ondra nakonec skončil na 18. místě.

V kategorii  H 16 hrál nezkušenější  hráč Kuba Krejča. Jeho partie byly jako vždy bojovné a strašně dlouhé. Kuba byl také adeptem na postup, ale nakonec se to nesplnilo. Kuba skončil na 28. místě. Hold vždy nemůže být posvícení.

A co bych řekl o sobě??? No snad jen to, že mým největším zážitkem bylo si zahrát s mistry Kaňovským a posledním kole také Kislinským. Už od druhého kola jsem konstatoval, že v posledním kole s ním budu hrát, a nakonec to vyšlo. Pan Kislinsky stihl moji partii odehrát s časem 1:34, ale to mě vůbec nepokazilo náladu, mě stačilo jen to si sním zahrát vážnou partii a potom si sním partii rozebrat. Jinak svůj cíl co jsem si vzal, uhrát 50% se vyplnil a už se těším na příští rok! Nakonec jsem skončil na 8. místě.

V doprovodných akcích nastoupili ještě bratři Vrajovi, jak v holaňďanech, tak také v bleskovkách.

Ve volném čase jsme hráli pinec, chodili na procházky a také odpočinek a příprava na soupeře.

Výskedky: http://www.chess-results.com/tnr83395.aspx?art=0&lan=5&turdet=YES

Holaňďany: http://www.chess-results.com/tnr83665.aspx?art=0&lan=5&turdet=YES

Bleskovky: http://www.chess-results.com/tnr83754.aspx?art=0&lan=5&turdet=YES

Online partie: http://www.sachyorlova.cz/MMaS2012/online.htm

Odtud si můžete stáhnout 50 partií: http://chess-results.com/PartieSuche.aspx?id=50023&tnr=83395&art=3&lan=5

J.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Opět nesklamal

(Lenka Vrajová, 1. 11. 2012 20:27)

Jak výstižný komentář. Ještě jsi měl napsat, čím jsi hrál ten pinec. :-)
Kislinského jsem viděla už i na Vsetíně(Kaja mě přesvědčoval, že to vážně není on a já se nemusím schovávat za ten strom). Jinak tam bylo vážně skvěle a nikdo mi nevěří, že jsme se u šachu tak nasmáli. Tak na jaře na republice si to zopáknem, co?

Re: Opět nesklamal

(Pepa Bednařík, 1. 11. 2012 21:07)

No to jo, on byl fakt všude!! :D No ohledně toho pince, nemohl jsem nic jiného na chodbě najít, tak aspoň ta miska (talíř) z květináče! No uvidíme jak to dopadne ohledně té republiky, vychází to blbě na celý týden místo školy! :( Jinak bych určitě jel!! ;)