Jdi na obsah Jdi na menu
 


O přeborníka ZŠ Hošťálková

3. 6. 2015

V pondělí 1. června, tedy na Mezinárodní den dětí, uspořádal náš oddíl dětem šachový turnaj O přeborníka místní Základní školy v Hošťálkové. Celý turnaj se odehrál v tréninkové místnosti v ZŠ od 13 hodiny. Hrálo se tempem 2x10 minut na partii na sedm kol. O turnaj byl velký zájem a nakonec se ho zúčastnilo 17 hráčů. Hrálo se v jedné skupině a poté se vyhodnocovaly zvlášť kategorie. Vždy je pěkné sledovat nadšení mladých šachistů, kteří i navzdory slunečnému počasí, lákajícímu k jiným sportům (fotbal,...), trápí své mozkové závity a snaží se svým zkušeným protivníkům znepříjemnit život a porvat se o každý bod. V kategorii těch zkušenějších, závodně hrajících, se zúčastnili pouze čtyři hráči. První skončil Karel Vraj, který získal 6,5 bodů a poradil si tedy s rolí favorita dobře. Druhé místo patří jeho bratrovi Ondrovy, který s Karlem prohrál a získal tedy 5,5 bodu. Na třetím místě se umístila Monika Matošková, která získala 5 bodů a jelikož byla jedinou holkou v této kategorii, tak se stala přebornicí školy tzv. bez boje. Čtvrtý v této kategorii, celkově pátý, Jáchym Karlík získal 4 body. Jáchymovi nesvědčilo hrací tempo, které se projevilo na bodové nadílce.

Zbytek hráčů patřilo již do kategorie začátečníků, zde byl boj vyrovnaný až do posledního kola a i poté museli rozhodovat pomocná kritéria. Na prvním místě skončil s 4,5 body Jaromír Hruška. O druhé místo se svedl již velký boj, hned tři hráči mělo po čtyřech bodech. Nejlépe nakonec dopadl Daniel Tuček. Třetí příčka patří Jakubovi Teichlovi. Vyhlašovaly se taktéž nejlepší dívky. Na prvním místě se umístila taktéž čtyřbodová, již třetí zástupce z rodu Vrajových, Monika Vrajová. Druhé a třetí místo v kategorii dívek obsadily sestry Kovářové.

Celkově proběhl turnaj v bojovné náladě, každý chtěl vyhrát, ale výhrou je pro nás hlavně to, že v Hošťálkové se začínají klubat znovu malí šachisté. Věcnou cenu si odnesl každý hráč. Věřme tedy, že se budou nadále zlepšovat a již příští sezónu budou moct zasáhnout do dějů opravdových turnajů, jako je např. Vasto tour.

Odkaz na výsledky: ZDE

Foto: ZDE

J.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář