Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pátý den v Koutech, aneb cílová páska protnuta!

30. 10. 2014

Je za námi pátý den MMaS a tedy i samotný turnaj. Ve středu bylo na programu poslední kolo, které bylo velmi důležité pro Káju, který bojoval o postup a dokonce i o bronz. Taktéž velmi důležitá partie čekala Kubu Krejču, který bojoval o velmi pěkné umístění ve FIDE Openu. Ale začneme pěkně popořádku. V kategorii U12 svou poslední partii na letošním MMaS velmi dobře zvládl Jáchym Karlík, který krásně rozebral svého soupeře. Jáchym hrál velmi pomalu a ručička se zastavila až na čísle 0:27, což se nám podařilo obrovské zpomalení. Svoji první partii na MMaS skončil s časem 1:32 a poslední 0:27. A také se mi líbilo, že naschvál nezdržoval, aby někde nabral čas, ale poctivě přemýšlel. Takže jeden z nejdůležitějších úkolů byl splněn a musí se v něm dále pokračovat, protože toto je to nejdůležitější u mladých šachistů: zpomalovat, zpomalovat!  Druhý náš zástupce Vojta svou poslední partii prohrál. Vojta se taktéž velmi zpomalil a při dopilování zahájení a dalších detailnější věcí by se mohl stát určitě obávaným šachistou! V kategorii U14 nám druhou polovinu turnaje úplně vyplivl Ondra. který měl 4,5 budu z 5 zápasů. Posléze však začal prohrávat a neuvěřitelně ještě ztratil postup. Ze čtyř utkání mu stačili 4 remíze a postup by byl jasný. Možná tedy byla chyba, že jsme pořád hráli naplno a na remíze jsme nemysleli. Obrovská škoda!!!  Jeho brácha Kája, přestože prohrál s Ondrou, zabojoval a po velmi těžkých bojích nakonec obsadil postupové místo, konkrétně byl tedy sedmý! Po výhře, která v poslední partii nebyla vůbec daleko, mohl být Kája třetí. Jak u Ondry, tak u Káji bylo mnoho pozicí zbytečně zahozeno. Když už jsem viděl, že pozice je vyhraná, tak mě vždycky nachystali překvapení a našli někdy i neuvěřitelné varianty, které remizovaly dokonce i prohrávaly. Velmi mě tedy mrzí, že jsme zde nevybojovali oba dva postupy, ale nemůžeme chtít všechno. V kategorii U16, David poslední partii remizoval. Davidovi se dá říct zahazovač bodů! Všechny tři poslední partie měl vyhrané a né zas tak těžce. Dokonce v poslední partii už nechybělo mnoho a byla na světě druhá dáma! No David se nad soupeři smiloval. Každopádně, když bude David makat a vypiluje jeho slabiny, které jsem mu nastínil, může se stát dobrým šachistou! A jak jsem se od něj dozvěděl, byl to jeho asi nejlepší turnaj, co zatím odehrál a připsal si zde skalpy docela silným šachistů, které ještě nikdy neporazil. Jsem tedy rád, že jsem mohl být u toho a napomáhat k tomu nejlepšímu turnaji!  Ve fide openu čeřil vodu Kuba Krejča, kterému se turnaj velmi povedl. Jeho pevný styl hry vylámal sinějším soupeřům určitě několik zubů a udržel tedy cennou remis a dokonce i vyhrál! Poslední partii však prohrál, ale to nic neměnilo na tom, že nakonec obsadil pěkné 4. místo!

Celkově bych shrnul pobyt v Koutech jako skvělý! Všichni jsme si skvěle zahráli, trochu jsme si prošli okolní přírodu a také jsme si zahráli bowling a taktéž jsme navštívili bazén. Škoda tedy jen Ondry a postupu, ale příští rok zabojujeme znovu a už nic nedáme! Velké poděkování patří také Lence a Peťovi Vrajovým, za doprovod, dozor a další organizační věci! Velké dík! Taktéž Staňovi Valůškovi, který nám dělal dovoz a odvoz na turnaji! Už se moc, moc těším na příští rok a na další boje!!! Takže za sebe musím říci, že příští rok určitě tento turnaj nevynechám ve svém šachovém kalendáři!

Výsledky: Chess-results

Fotografie přidám po upravení!

Pepa Bednařík

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Pavel Růčka, 30. 10. 2014 21:14)

Zdravím do Hoštálkové.

Velké poděkování Pepovi z Kunovic za výbornou pomoc Davidovi Kovaříkovi. A též za pěkné reporty z každého dne.

Gratulace též k postupu Kájovi. Velká škoda, že i Ondra nepostoupil, po první polovině jsem si myslel, že už to má v kapse.

Ještě jednou velké díky.

Pavel Růčka

Re: Poděkování

(Pepa Bednařík, 31. 10. 2014 21:16)

Dobrý den,

děkuji moc za poděkování! Velmi mě to potěšilo. Byla to velmi dobrá spolupráce s Davidem a těším se na případnou další spolupráci, třeba i na příštím MMaS, zda budu mít tuto možnost.