Jdi na obsah Jdi na menu
 


Perfektní úspěchy na MMaS, Kája Vraj vícemistr H14

5. 11. 2013

Zdravím Vás všechny.

Minulý týden jsme jeli už po čtvrté do Koutů nad Desnou na Mistrovství Moravy a Slezka. Letos jsme vyslali slabší výpravu a to jenom jedno auto ve složení hráčů Kuba Krejča H16, Kája H14 a Ondra H12 Vrajovi, trenér Pepa Bednařík Open a řidič, dozor a morální podpora v jednom Lenka Vrajová.

Naše výprava nezačala zrovna nejlépe a to když se Kájovi hned po příjezdu podařilo vyválet Kubův notebook po zemi. Mě málem ranila mrtvice a Kuba lehce zblednul. Ale potom už to bylo jenom lepší a lepší. Vím, že první kolo všichni borci vyhráli. Potom v tom mám lehčí zmatek, protože to byly výhry, remízy a prohry a já jakožto nešachystka jsem to nestačila zpracovávat, ale výsledky a jednotlivé partie je možné dohledat.

Doprovodné hry jako třeba bleskovka jsou pro hráče i pro rodiče spíše zábava. Ne jinak tomu bylo i letos, kdy si Ondra zahrál s GM Kislinským a Kája zase porazil mistra Nováka. U Holanďanů to byla úplná bomba, kdy kluci spojili síly se Vsetínem a bavili všechny kolem svou hrou i prupovídkami. S velmistry to ovšem bylo chvílemi i velmi vážné a protože se naším klukům dařilo, zahráli si s nimi všichni. Výsledky jako je páté, sedmé a osmé místo z dvaceti osmi mluví za všechno.

 Jinak si myslím, že se nám pobyt moc vydařil. Počasí jsme měli naprosto ideální, tak že jsme mohli každý den po obědě chodit okysličovat  mozky do nádherné jesenické přírody(neviděli jsme žádné medvědy:-() a dokonce se nám podařilo najít i nějaké suchohřiby. Zašli jsme si se Vsetínskými kolegy na bouling, někteří jsme využili i hotelový bazén. Jídlo bylo výborné, heslo bylo: hlavně že to nemusím vařit já. :-D

 Turnaj se nám taky vydařil. Máme dva postupující na mistrovství republiky a to Karla Vraje, který skončil na vynikajícím druhém místě, kdy ani jednou neprohrál, ale jenom 4x remízoval a druhý je jeho brácha Ondřej Vraj, který bojoval ze zadních pozic, ale zato až do konce a skončil na krásném pátém místě, Další nádherný boj se odehrál  v Openu, kde náš zástupce, trenér Pepa srdnatě sbíral remízy se silnějšími soupeři a byť letos nehrál a nevrátil tu prohru velikánu Kislinskému(pro kterého si schovával poslední kolo;-)) tak se umístil na ,,skoropostupovém'' osmém místě. Kubovi se soutěž už tak nedařila. Skončil na třicátém druhém místě, ale nebyl zdaleka nejhorší. Příště dopilujeme přípravu a ono to půjde.

Jinak musím Všechny pochválit za to, jak zvládli reprezentaci našeho oddílu. Je vidět, že kluci jsou vedeni k ferplay hře, jsou kamarádští a slušní. Děkuji za spolupráci Pepíkovi, který zvládl i našeho náměsíčného Ondru. Doufám, že takovýto komentář stačí, byť jste se v něm nedočetli, že král sebral pěšce na d4, protože tomu vážně nerozumím. Byla to zábava až do konce. Tak zase na jaře v Koutech NASCHLEDANOU.                                                         

                                                                                                                 Redaktorka:  Lenka VrajováB-)

Výsledky naleznete:  ZDE

Všechny ostatní informace (partie,...): ZDE

Fotky z turnaje naleznete také v našem archívu fotogalerie.

 

Náhledy fotografií ze složky MMas 2013 - Kouty nad Desnou

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(Martin, 7. 11. 2013 2:57)

Pěkný článek! A hlavně super výkony Káji i Ondry, dobrá práce!