Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahájena další sezóna Vasta Tour

25. 11. 2012

O minulém víkendu započal nový ročník mládežnické soutěže jednotlivců Vasto Tour. První turnaj se konal v kulturním domě ve Francově Lhotě. Turnaj byl rozdělen do tří věkových kategorií H 10, H12, H14+H16+H18. Hrálo se devíti kolově v tempu 15 minut na partii pro každého. Každý hráč měl od pořadatele přichystán párek a také čaj. Turnaje se celkově zúčastnilo 69 hráčů.Z našeho oddílu zde soutěžili tito hráči: H10 - Karlík Jáchym, Valůšek Vojtěch, H12 - Březina Adam, Sušeň Jan, Vraj Ondra, Weisnerová Veronika, H14 - H18 - Bednařík Josef, Gálík Jakub, Husička Jakub, Kachtík Karel, Krejča Jakub. Každý zúčastněný hráč získal také cenu, na první tři čekala medaile a na prvního také zlatý kůň do sbírky.

V nejmladší skupině hráli tedy dva naši hráči, kteří bojovali v účasti 21 hráčů. Perfektní výkon podal Karlík Jáchym, který tuto skupinu s přehledem vyhrál a získává tedy prvních 20 bodů do celkového bodování. Druhým zástupcem byl Vojta Valůšek, byl to jeden z prvních startů na soutěži, přesto také podal dobrý výkon a to 3 body a celkové 12. místo. V celkovém bodování také neodešel s prázdnou a uložil na své konto 4 body.

V prostřední kategorii je letos nejméně hráčů a to 18. V této kategorii máme již avizované čtyři zástupce. Tato kategorii byla nejzamotanější na prvních třech místech měli všichni tři hráči stejný počet bodů a to šest. Od čtvrtého do devátého místa všichni po čtyřech bodech. Nejlepší pomocné kritérium měl Ondra Vraj, který si udělal také slušný začátek 20 bodů do celkového hodnocení. Druhý skončil Adam Březina, který měl taktéž lepší pomocné kritérium než Pavel Budík ze Zbrojovky Vsetín. Adam získal 18 bodů do celkového hodnocení. Velmi pěkný výkon podal také Honza Sušeň, který začal hrát šachy teprve před rokem a už začíná trápit i dost zkušené mladé hráče. Honza byl právě mezi šachisty, kteří získali čtyři body, ale neměl již tak dobré pomocné hodnocení , jako jeho kolegové z oddílu, a proto se umístil mezi čtyřbodovými až jako pátý.Honza získal za osmé místo získal osm bodů do celkového hodnocení. Poslední zástupkyní našeho oddílu v této kategorii byla Veronika Weisnerová, která si zrovna nevybrala svůj den D a získala pouze jeden bod a 17. místo, a proto také nezískala ani jeden bod do celkového hodnocení.

V nejstarší a nejnabitější kategorii bojovalo rekordních na tuto kategorii 30 hráčů. Nejlépe vyšel turnaj Jakubu Krejčovi, který získal 6 bodů. Do celkového hodnocení přispěl 20 body. Druhým zástupcem jsem byl já (Josef Bednařík), jelikož patřím do kategorie H 18, tedy jen doplňkové, domluvil jsem se tedy s hlavním organizátorem Josefem Kovaříkem, že medaili přenechám mladším. Získal jsem tedy 5,5 bodu a druhé místo. Přenechání medaile za druhé místo mě nemuselo vůbec mrzel, získal ho další náš hráč, který předvedl doslova famózní výkon a to Karel Vraj. Karel může ještě hrát o kategorii níž, ale vybral si tuto možnost  a neudělal špatně. Karel získal 18 bodů do celkového hodnocení. Další zástupce Kuba Gálík uhrál 50% a obsadil osmou příčku, za kterou vydělal osm bodů. Na turnaji se také objevil Karel Kachtík, který nehrál šachy víc jak rok. Takže návrat roku? Karel získal 3,5 bodu a obsadil 17. příčku. Posledním zástupcem byl Kuba Husička. Získal tři body a 21. místo. A stejně jako Karel nezískali ani jeden bod do celkového hodnocení.

Celkově si myslím, že se turnaj povedl. Z medailových míst jsme vybrali téměř, co se dalo!!! Celkově jako tým jsme získali 116 z možných 200bodů.  Nakonec se také musí poděkovat pořadatelům za velmi vydařenou akci a těšit se na další turnaj ze série 1. Vasto Tour, který se bude konat 19.1.2013 ve Valašském Meziříčí.

Odkaz na výsledky jsem ještě nikde nenašel, hned jak jej objevím, přidám zde odkaz!

Tabulka Tour bodů:

Místo Body
1. 20
2. 18
3. 16
4. 14
5. 12
6. 10
7. 9
8. 8
9. 7
10. 6
11. 5
12. 4
13. 3
14. 2
15. 1

J.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář