Jdi na obsah Jdi na menu
 


38. Přebor města Vsetína

7. 7. 2013

V sobotu 29. června začal již 38. ročník Přeboru města Vsetína. Na stoupající popularitě tohoto turnaje ukazuje i zastoupení hráčů z ciziny a to z Ruska, Polska a Slovenska. Celkově se letos turnaje zúčastnilo 91 hráčů. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin: FIDE open, Národní open. Obě skupiny hráli na devět kol.

V silněji obsazeném turnaji FIDE open bylo letos 40 hráčů. Jediným naším zástupcem byl Josef Bednařík, který zde uhrál 4 body a obsadil 27. místo. V národním open jsme měli zastoupení čtyř našich hráčů. Nejlépe se umístil Jakub Krejča, který obsadil 10. příčku se 5,5 body. Dalším byl již zkušený hošťalovský hráč a předseda v jednom Jaroslav Surý. Z devíti kol uhrál 50% a obsadil 26. místo. Posledními dvěma hráči byli bratři Vrajovi. Nakonec lépe skončil Kája Vraj, který však odehrál jeden z nejhorších turnajů v poslední době získal 3,5 bodu a obsadil 40. místo. Svůj špatný turnaj odehrál i jeho brácha Ondra, který získal jen 2,5 bodu a obsadil 47. místo.

Během turnaje se konaly také doprovodné akce. První z nich byla simultánka s mezinárodním mistrem panem Jasným, která se konala před  vsetínskou radnicí ve středu 3. července. Proti se usadilo 33 hráčů. Z našeho oddílu zde přijeli změřit své síly čtyři hráči. Nejlépe dopadl Kája Vraj, který dokázal pana Jasného porazit. Druhým byl Josef Bednařík, který dokázal uhrát s mistrem remis. Poslední dva naši zástupci Ondra Vraj a Jakub Husička svému soupeři podlehli. Druhou doprovodnou akcí byla přednáška p. Stanislava Jasného, na kterou však z našeho oddílu nikdo nedorazil. Poslední třetí doprovodnou akcí byla bleskovka, která se konala v pátek 5. července v areálu Alceda, kde se konal také celý Přebor Vsetína. Tato doprovodná akce se hrála na jedenáct kol tempem 4minuty + 2 sekundy za tah. Bleskovky se z našeho oddílu zúčastnili čtyři hráči. Nejlépe si vedl Josef Bednařík, který získal 7 bodů a obsadil 5. místo. Dalším byl Kája Vraj, který obsadil 15. příčku se ziskem 5,5 body. Adam Březina získal 5 bodů, což ho stálo 21. místo. Naši čtveřici uzavřel Ondra Vraj, který získal 4,5 bodu a obsadil 24. místo.

Odkaz na článek a foto pořádajícího oddílu Zbrojovky: ZDE

Výsledky: BLITZ    NÁRODNÍ OPEN   FIDE OPEN

Turnajový sál 7

J.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář