Jdi na obsah Jdi na menu
 


42. Přebor Města Vsetína

11. 7. 2017

V prvním červencovém týdnu se na Vsetíně odehrál již 42. ročník tradičního přeboru města, který je však otevřen širokému okruhu hráčů a může se i letos honosit přívlastkem "mezinárodní" díky účasti hráčů ze Slovenska, Polska, Německa i Rakouska.

Na startovní čáry se letos postavilo i 5 zástupců z Hošťálkové Pepa Bednařík, Kuba Krejča a bratři Vrajové v Áčku. V Béčku pak bojoval pan Surý. Přesto, že turnaj provázelo nádherné slunečné počasí, nad partiemi našich borců bylo spíše zataženo a občas hřměly hromy a blesky.

Turnaj se bohužel moc nevyvedl Pepovi a Kubovi. Pepa načal turnaj dvěma remízami a pak podlehl ve třetím kole domácímu Matyášovi Kovaříkovi. V dalším průběhu bylo již těžké dostat se do herní pohody, zvláště, když los Pepu svedl dohromady s dravým mládím bratrů Vrajových. K úplné dokonalosti už ve výčtu hošťálovských z áčka chyběl jen Kuba :-) Ten na tom o moc lépe nebyl. Solidně rozjetý turnaj mu ovšem pokazily dvě prohry v 7. a 8. kole a nakonec společně s Pepou brali 4,5 bodu. Nejlepší výkon naopak z našich želízek převedl Ondra Vraj. Získal 4 body při výkonu 2022. Dokázal uhrát remízu se třemi hráči s elem přes 2100 a k tomu přidal ještě dva a půl bodu s hráči pod 2000! Solidní výsledek uhrál také jeho starší brácha Karel se 3,5 body, který měl na kontě jednu výhru a cenit si může tří remíz se silnými hráči kolem 2000 ELO a výš. Pan Surý v béčku ukázal, že je vytrvalým hráčem a musí se s ním počítat! Prezentoval se téměř nekompromisní hrou a ziskem 50 % bodů. Vyšla mu především první půlka turnaje, kdy získal 3,5 b z 5 partií. Pak však nastoupily v závěru trochu těžší elové váhy a už se podařilo ukořistit jen jediný bodík. Přesto moc pěkný výkon!

Celkovým vítězem se stal s náskokem půl bodu Eneasz Wiewiora (7 b), na samostatné druhé místo se vyšplhal Kuba Roubalík (6,5 b). Vedoucí dvojici pak pronásledovala smečka šesti borců se 6 body, z nichž si 3. místo o fous lepším pomocným hodnocením vybojoval Vladimir Karlík z Kroměříže. Béčko ovládnul talentovaný teprve 12letý Petr Gnojek z BŠŠ.

Bratři Vrajové ukázali, že jim trénink prospívá a můžeme očekávat další výkonnostní posuny. Naopak Pepa s Kubou si vybrali tentokrát slabší chvíli. Snad si chuť spraví tento týden v Pardubicích a motivuje je to k práci na další sezonu, kde je potřebujeme v plné síle do prvoligových bojů. (hm)

Výsledky: ZDE

Turnaj na stránkách pořadatele: ZDE

1499209121_3845-web.jpg

(Pepa vyhlíží světlé zítřky...)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář