Jdi na obsah Jdi na menu
 


O putovní pohár lázeňského města Jeseník 2013

26. 8. 2013

Pohodový týden prožila naše výprava ve složení: František Veselský, Ondřej Karlík, Josef Bednařík, Jakub Krejča, Karel Vraj a Ondřej Vraj v lázeňském městě Jeseník. Probíhal zde totiž turnaj ,,O putovní pohár města Jeseník ". Celý turnaj se odehrával v kongresovém sále Priessnitzových lázních Jeseník, trval 9 dní (od 17.8. do 25.8.). Každý den bylo na programu jedno kolo, které se hrálo tempem 1,5h na čtyřicet tahů + 30 minut na dohrání s přídavkem 30 sekund na tah. Jelikož se hrálo každý den pouze jedno kolo, bylo mnoho volného času, kterého jsme mohli patřičně využít. Počasí nám celý týden přálo, a tak nebylo nic lepšího, než si užívat krásné přírody v srdci Jeseníků. Hráli jsme tenis na místním tenisovém kurtu, navštívili jsme také krytý bazén v lázních, chodili na tůry, což o to, za samotnou tůru se dal považovat také výstup do Priessnitzových lázní na partii  .

Ale zpět k samotnému turnaji . Z celé výpravy jsem (Josef Bednařík) nakonec skončil nejlépe, když jsem obsadil 32. příčku se ziskem 5,5 bodů. Nejvíce z celého turnaje mě může mrzet předposlední kolo s KM Miturou Karlem, kdy jsem v kritické pozici přehlédl jednoduchý manévr, který mně získával figuru  . 

Druhý z naší výpravy skončil Ondřej Karlík, který získal taktéž 5,5 bodů a obsadil 34. místo. Ondru může mrzet nejvíce také předposlední kolo, kdy prohrál nad soupeřem z Polska, kde soupeř nemohl skoro nic dělat, Ondra však pozici nezahrál přesně a dokonce ještě prohrál.                    

Dalším zástupcem byl František Veselský, který získal 5 bodů a obsadil 49. příčku. Jeho partie byly velmi bojovné. Nejvíce ho však může mrzet remis s panem Nálevkou, kdy měl Franta partii po celou dobu ve své režii, ale nedokázal tuto výhodu zúročit.                                                                      

Čtvrtým zástupcem byl Jakub Krejča, který skončil na 72. místě a získal 50% tedy 4,5 bodu. Kubovi se zase nejméně povedla koncovka v posledním kole, kdy mohl vyhrát, ale nezahrál několik dost důležitých výherních tahů a partii remizoval.                                                                                                

Né, zrovna dobrý turnaj prožil Kája Vraj, získal 3 body a obsadil 125. místo. Připadalo mi, jakoby Kája hrál po celý turnaj partie bez plánu, a proto stavil pasivně figury nebo je špatně měnil a dával svým soupeřům výhodu.                                                                                                                                

Ondra Vraj, také nedopadl podle představ, získal pouze 2,5 bodu a obsadil 135. místo. Na vině byla zbrklost.

Celkově bych turnaj shrnul jako úspěšný. Poděkování patří také panu pořadatelovi S. Hastíkovi, který znovu uspořádal perfektní turnaj. Už se těším na další ročník!!!

Odkaz na výsledky:   ZDE 

           Kongresový sál v Priessnitzových lázník Jeseník.

J.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář