Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj přátelství v Olomouci

2. 4. 2013

V pátek 29. 3. 2013 jsem (Josef Bednařík)  odjel vlakem společně s kluky Vrajovými a technickým dozorem Lenkou Vrajovou do Olomouce. Jeli jsme jako samostatná jednotka. Vlakem s námi jeli ještě Kuba Krejča a Kuba Gálík, kteří byli, ale v krajské výpravě. Po příjezdu vlaku na nás čekal nepříjemný zimní den v Olomouci, vánice a rozbředlý sníh. Po dobu třech dnů bylo na programu devět kol, tedy každý den tři kola. Tempo hry bylo stanoveno na 1 hodinu pro každého na partii. Byl to tedy boj s časem. Letos byla naše malá výprava ubytována v nedaleké vojenské ubytovně, která předčila naše očekávání. Pokoje byly dobře vybavené... Obavy, které se naplňovaly před turnajem, kvůli pozdějšímu nahlášení ubytování se tedy staly neplatnými.  Takže musíme poděkovat panu Biolkovi, který nám toto ubytování zajistil. Ale zpět k turnaji, jelikož jsme nebyli v krajské výpravě, rozbory a jednoduchou přípravu na partie, jsem se klukům Vrajovým snažil vynahradit sám (samozdřejmě, rozbor ještě jednou na PC). Takže po každé partii jsme se uchýlili ve vedlejší místnosti, kde bylo místo na rozbory, kde jsme se snažili, alespoň trochu spolu rozebrat všechny partie a také udělat maličkou přípravu a taktiku na soupeře :)! Což se nám v té malé přestávce mezi koly vždy povedlo naplnit.

Kája Vraj odehrál vcelku solidní partie, získal celkem 5 bodů. Ale mohl mít i více. Mrzet ho může snad jen jedna partie, kterou prohrál (nebudu jmenovat soupeře), zde neviděl obrat a ukázalo se zde již staré rčení ,, Nedáš dostaneš. " Ale takové chyby se stávají, bylo to také způsobené tlakem času. To jsme zde pocítili všichni. Jeho brácha Ondra odehrát taktéž docela solidní turnaj, získal taktéž 5 bodů. Jeho partie byly taktéž dost kvalitní, ale snad jako jediný z nás neměl moc problémy s časem :D. Ale není dobré hrát pořád jen na cit, Ondra měl ve svých partiích mnoho taktických zvratů, jak už vyhrávajících, či jen těch které vedly do lepší pozice, ale kvůli své zbrklosti je neviděl a musel dohánět někdy již ztracené partie. Což o to. Velkou pochvalu musí dostat Kája, který se již zpomalil a přemýšlel a tím pádem vidí o moc víc věcí. Jediná nevýhoda v turnaji byla bázlivost a strach zahrát úderné a riskantní tahy, ale tuto vadu dopilujeme a hned bude Kája hrát minimálně na 1700 elo. Já jsem odehrál, né příliš vydařený turnaj, ve kterém bylo škoda dvou partií, které jsem prohrál. Před turnajem jsem si dal předsevzetí, že nebudu brát remíze, což se mi docela vymstilo. V partii s panem Sodomkou jsem měl nabídlou remis, ale nechtěl jsem porušit své předsevzetí a tak jsem se snažil partii dorvat do výhry, což se mi stalo osudným. Druhá má prohra byla taktéž zbytečná a to když jsem se dostal do jednoduché věžové koncovky, která byla remízou, ale dostal jsem se do časovky, kde jsem udělal hrubou chybu a zaslouženě jsem tedy prohrál. Když to tak shrnu, tak jsem své předsevzetí porušil jen dvakrát a to ve své druhé partii, kdy jsem rozehrál velmi špatně zahájení a celou partii musel vytahovat velmi špatnou pozici, poté mě soupeř donutil opakovat tahy, jinak bych tuhle partii prohrál (navíc jsem neměl dobrý čas) a po jeho nabídce remízy jsem se tedy rozhodl jeho nabídku příjmout. Druhá má remíza byla v posledním kole, kdy jsem hrál nad panem Hrabalem. Hned v zahájení mi nabídl remis. Rozmýšlel jsem se tak pět minut, né nad pozicí, ale nad tým, že dávám ihned remis, tedy tato partie nebude pro mě mít žádnou ,,zkušenostní hodnotu", snad jen tu, že remizuju s tak silným hráčem. Po dlouhém přemýšlení jsem se teda rozhodl, jelikož byl můj soupeř ve famózní formě a byl to velmi silný hráč,  že ji tedy příjmu. Celkem jsem tedy získal 6 bodů. Nakonec nesmím ještě zapomenout zmínit naši technickou dozorkyni Lenku Vrajovou, která se starala o bezproblémový chod naší čtyřčlenné výpravy :).

Ještě bych zmínil, výsledky našich dalších dvou hráčů, o kterých moc informací z turnaje nevím, jelikož jsem neměl moc čas sledovat jejich partie... Kuba Krejča získal 5 bodů, který skončil před Kubou Gálíkem, který získal taktéž 5 bodů.

Celý turnaj proběhl, již jak napovídá název turnaje, v přátelské pohodě, bez jakéhokoli problému. Takže nezbývá nic jiného než poděkovat pořadatelům za perfektní zajištění hracích místnosti v Přírodovědecké fakultě a také ještě panu Biolkovi za zajištění perfektního ubytování.

Odkaz na výsledky: ZDE

Odkaz na fotogalerii: ZDE

Článek pana Biolka: ZDE

Výsledky našich hráčů:        

8. Bednařík Josef     6 bodů
20. Krejča Jakub  5 bodů
21. Vraj Ondřej     5 bodů
24. Gálík Jakub   5 bodů
25. Vraj Karel   5 bodů
J.B.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář